Pálení čarodějnic a stavění májky

Opět je tu 30.duben a s tím spojená akce pálení čarodějnic. V uplynulých  dvou letech  jsme  pořádali tuto akci veřejně. Po dobré odezvě jsme se tedy i letos rozhodli tuto akci s finanční podporou Obecního úřadu uspořádat znovu.

V pátek 26.dubna jsme svolali mimořádnou členskou schůzi, na které jsme probrali podrobnosti a rozdělili jednotlivé posty. Pro dřevo jsme jeli v sobotu odpoledne, a za tři hodiny jsme měli připraveno dostatek paliva na celý večer.

Se stavbou hranice jsme začali v pondělí kolem třetí hodiny. Počasí nám vůbec nepřálo, ale nevzdali jsme se. V úterý děvčata zdobily májku, kterou jsme prozatím uschovali. Před šestou večerní jsme již vyhlíželi první hosty. Ti na sebe nadali dlouho čekat a během půl hodiny byla náves skoro plná. Se zapálením hranice jsme počkali skoro až do sedmé hodiny večerní. Celý večer doprovázel svou skvělou hudební produkcí duo Domino.

I letos jsme pro jistotu poprosili naše kolegy  z Malé Hraštice, aby nám přistavili na náves hasičskou cisternu.

Tento ročník si troufám po ohlasech hodnotit jako vydařený.

Druhý den ráno, tedy 1.máje, jsme po úklidu vztyčili nad návsí ve Velké Hraštici krásně nazdobenou májku.

{Dominik}