Oslavy 95.let od vzniku SDH velká Hraštice

V sobotu 15. června jsme uspořádali oslavu na počest 95. Výročí od založení našeho sboru dobrovolných hasičů. Této akci však předcházelo dlouhé plánování a přípravy. Jelikož každoročně pořádáme dvě soutěže v požárním sportu, bylo od začátku jasné, že při oslavě soutěž nebude a budeme se naplno věnovat zábavě.

Vše začalo krátce po poledni slavnostním průvodem doprovázeným dechovou hudbou a položením věnců na místním hřbitově u kostela sv. Zikmunda. Odtud se průvod přesunul na náves před pódium, kde proběhlo uvítání hostů, slavnostní projevy a předání vyznamenání členům sboru. Od představitele 22. okrsku obdržel náš sbor medaili Za zásluhy. A od manželů Bazalových jsme dostali krásný znak na fasádu naší zbrojnice s datem vzniku sboru a věnováním.

Poté patřilo pódium dětem z Malé a Velké Hraštice, které nám přednesli krásnou básničku, kterou pro tuto příležitost složila Renča Batulková. Byla Opravdu krásná a moc nás potěšila. Děti nám ještě zazpívali se svou učitelkou Janou Malou několik písní a dokonce se i žáci sami doprovodili na kytaru a akordeon.

Pak už jeviště patřilo dechové skupině Úžas.  Během krátké přestávky v produkci byla přichystána ukázka vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla. Tuto ukázku nám předvedli dobrovolní hasiči z Dobříše a dokázali tím, že jsou pevnou zálohou profesionálních hasičů. Ti se k nám také přijeli podívat a přivezli s sebou na ukázku svá zásahová vozidla.

Po celý den byla k vidění historická i současná hasící technika se kterou k nám přijeli hasiči z okolních sborů, za což ji velice děkujeme a moc si toho vážíme.

Nejen hasiči , ale i Policie ČR k nám přijela ukázat svůj nový vůz Land Rover a zásahovou policejní čtyřkolku.

Vrátím se ale k zábavě. Po krásném vystoupení dechové kapely, byla už připravena legendární country skupina Schovanky. Tato kapela nás obdařila skvělým dvouhodinovým vystoupením.

V krátkých pauzách byl k vidění zásah historickou pístovou stříkačkou a ukázka hašení z požárního děla  z CAS25.

Tečkou za oslavou bylo fantastické vystoupení rockové kapely Retroband.

Oslavu jsme si výborně užili i když nás trochu překvapila slabší účast hostů, zřejmě způsobena velkým vedrem.

Nicméně bych chtěl ještě jednou poděkovat všem, kteří nás přišli podpořit, těm kteří nám zapůjčili vybavení a v neposlední řadě Obecnímu úřadu za finanční dotaci.

Dominik Šandorka,velitel sboru