Home » Uncategorized » Kytín 24.8.2019

Kytín 24.8.2019

V sobotu 24.srpna jsme se vydali do Kytína, kde tamní hasiči pořádají každoročně soutěž v koňských stříkačkách. Obecní Úřad Malá Hraštice nám zapůjčil dvouosí vozík na který se hravě naše koňka vejde a mohlo se jet. Po příjezdu do Kytína jsme zaparkovali na návsi a netrpělivě vyčkávali, co si zase kytínští vymysleli za doplňkovou disciplínu. Celkem na startu stanulo pět družstev mužů a čtyři družstva žen. Co nás čeká a nemine jsme se dozvěděli po nástupu družstev.

Soutěžní pokus začal tím, že se za pomocí koňské stříkačky musel naplnit vodou velký kýbl ve kterém byl plastový balónek. Do stříkačky se nalévala voda hadrovými vědry. Plnit se muselo tak dlouho, dokud balonek nevypadl. Dalším úkolem bylo přejet zahradním kolečkem, ve kterém byla uložena plastová bóje přejet po velice nestabilní lávce přes rybník, pokud tam soutěžící spadl, tak jako tak se musel s kolečkem dostat na druhý břeh. Tam už čekal poslední člen štafety, který měl za úkol vypít v co nejkratším čase lahvové pivo. Poté se všichni soutěžící seřadili zpět na startovní čáře a s posledním členem týmu se ukončil i čas pokusu.

A naše umístění? Ženy obsadili krásné druhé místo a chlapi po perfektním pokusu brali zlato.

Soutěž jsme si báječně užili , k čemuž nám pomohla i malá pouť umístěná v odpočinkovém parku. Jízda na horské dráze a řetízkovém kolotoči zakončila náš úspěšný den.

[Dominik]

Nebyly nalezeny žádné obrázky


Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook

SuperWebTricks Loading...