Home » Uncategorized » Krámy oslavy výročí 95.let od založení Sdh

Krámy oslavy výročí 95.let od založení Sdh

A je tu zase sobota a my opět vyrážíme. Tentokrát do nedalekých Krámů, kde tamní hasiči oslavují 95.let od svého založení. Po nástupu a předání vyznamenání členům sboru následoval slavnostní průvod k pomníku, kde byly položeny věnce. Krámští hasiči pojali oslavu v duchu soutěže a tak po slavnostním ceremoniálu mohla vskutku netradiční soutěž začít.

Požární útok započali dva členové družstva kteří nastoupili na vor a pomocí přitahování za napnuté lano se museli dostat na druhý břeh. Tam na ně čekalo ještě vypití láhve piva a další soutěžící, který přebral štafetu. Jeho úkolem bylo smotat v co nejkratší době hadici. U žen to byla štafetová hadice u mužů hadice „B“. Když se všechny úkoly splnily mohlo družstvo vystartovat k samotnému útoku. Hadice byly smotány na základně a musely se během útoku rozhodit. Mašina se u mužů startovala klikou, u žen mohla být nastartovaná. Voda se sála z rybníka pomocí dvou savic a koše z provázkem, který se musel zavázat za zábradlí. Ani proudaři to neměli jednoduché. U nástřikové čáry na ně čekaly tři terče. Dva s plechovkou a jeden nástřikový. Ukončení útoku bylo až po naplnění nástřikového terče.

Za náš sbor soutěžilo jedno družstvo žen, které skončilo na šestém místě a jedno družstvo mužů, kteří byli čtvrtí.

Bylo to moc hezké odpoledne, které jsme si velice užili.

Dominik


1 komentář

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *